برگزاری نشست کارگروه تعاونی دهیاریهای کشور

برگزاری نشست کارگروه تعاونی دهیاریهای کشور

هشتمین نشست کارگروه شرکت‌ تعاونی دهیاری‌ها چهارم شهریور از سوی معاونت امور دهیاری های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در این سازمان تشکیل شد. به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور،کارگروه مذکور در راستای اهداف معاونت امور دهیاری‌ها در زمینه بررسی وضعیت موجود و چالش‌های پیش‌ روی شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها و همچنین ارائه راهکارهای قانونی و اجرایی مناسب برای تقویت و توانمندسازی آن‌ها تشکیل شد.

اعضای این کارگروه شامل ‌نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌های گیلان، گلستان و مرکزی و کارشناسان دفاتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی و هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی و سایر دفاتر ذی‌ربط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور می‌باشند.

در این نشست سه دستور کار شامل ارائه نتایج بازدید‌های دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌های عضو کارگروه از شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها، اولویت‌بندی موضوعات احصاء شده از نتایج بازدیدهای استانداری‌ها از تعاونی دهیاری‌ها و بررسی راهکارهای پیشنهادی برای نظارت بیشتر بر تعاونی‌های مذکور مورد بحث و تبادل نظر اعضاء قرار گرفت.

پس از جمع‌بندی مباحث و بررسی راهکارهای اجرایی، توجه به آموزش مستمر، انتظام‌بخشی به امور مالی تعاونی‌ها (شفاف بودن و تصویب صورت‌های مالی)، برگزاری مجامع عمومی سالیانه، منظم و به روز بودن دفاتر قانونی (روزنامه و کل) و تصویب بودجه سالیانه، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های تعاونی توسط مجمع عمومی از مهمترین موضوعات مورد بحث بود و در این راستا مقرر شد همچنان بازدید از شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها از طریق همکاری مشترک دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها و ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها و در قالب شیوه‌نامه ابلاغی انجام و پیگیری‌های لازم برای رعایت قوانین و مقررات مربوط، رفع نواقص موجود و اصلاح رویه‌های نادرست صورت پذیرد.

همچنین مقرر شد به منظور ارتقای سطح آگاهی و دانش اعضای هیات مدیره، بازرسان و مدیران‌عامل تعاونی دهیاری‌ها، محورهای آموزشی عمومی و تخصصی مورد نیاز توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین و برای برگزاری دوره‌های آموزشی به استانداری‌ها و شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها ابلاغ شود.

از سوی دیگر با توجه به گزارش‌های دریافتی از استان‌ها و ضرورت آگاهی‌بخشی به مدیران و دست‌اندرکاران تعاونی دهیاری‌ها، مقرر شد نکات قانونی و کاربردی در زمینه‌های مرتبط با قوانین و مقررات بخش تعاون، امور مالی تعاونی‌ها و امور مالیاتی شرکت‌ها، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های تکلیفی تعاونی‌ها توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور احصاء و به استانداری‌ها ابلاغ شود.

از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این نشست، پیگیری برگزاری نشست ملی رابطین تعاونی استانداری‌ها و اعلام عناوین اطلاعات مورد نیاز سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و استانداری‌ها به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت طراحی سایت و نرم‌افزار کاربردی تعاونی دهیاری‌ها بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 + 18 =

فهرست