از محل استعلامات فنی بیش از ۱۸۰ میلیون تومان دریافتی داریم.

دریافت بیش از ۱۸۰ میلیون تومان از محل استعلامات فنی

مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: ما هر ساله از محل استعلامات فنی بیش از ۱۸۰ میلیون تومان دریافتی داریم. فرهاد سبحانی مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل طی نشست با اعضای شورای اسلامی استان اردبیل با مدیران بنیاد مسکن و آب و فاضلاب شهری و روستایی عنوان کرد: در تهیه طرح های هادی به صورت تخصصی ۷ نفر از اعضا نظرات و دیدگاه‌های خود را بیان می کنند به گونه ای که طرح هادی تهیه شده در مناطق روستایی شکل بهتری از طرح‌های تفصیلی شهری دارد.
وی اشاره به ضرورت بازنگری طرح‌ها و بروزرسانی آن را یادآور شد و اظهار کرد: در حد توان تلاش می‌کنیم این بازنگری‌ها را انجام دهیم و با دهیاری‌ها و شوراها همکاری نزدیکی و مطلوب را داشته باشیم.
فرهاد سبحانی در ادامه افزود در مورد پرداخت هزینه های حفاری بایستی اعلام کنم در این راستا به ازای هر متر حفاری ۲۱ هزار تومان دریافت می‌کنیم و طبق قانون باید این مبلغ به حساب دولتی واریز شود.
سبجانی با اشاره به صدور سند مالکیت برای روستائیان و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تصریح کرد: اداره کل ثبت علاقمند است با قانون تعیین تکلیف این اسناد را صادر کند اما ما طبق ماده واحده نسبت به صدور سند اقدام می‌کنیم.
وی از پرداخت ۴۰ میلیون تومان تسهیلات به ساخت و ساز مسکن در روستاها خبر داد و افزود: تاکنون ۳ هزار مورد تخصیص به استان با نرخ سود ۴ تا ۵ درصد انجام شده و ما هیچ محدودیتی در پرداخت این تسهیلات نداریم و روستائیان به روش سفته زنجیره‌ای و یا ارائه اسناد زمین خود می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل ادامه داد: ما هیچ مخالفتی با ساخت خانه دوم در روستاها نداریم و هر فرد می‌تواند در کنار بهره‌مندی از تسهیلات مسکن شهری از تسهیلات مسکن روستایی نیز با ارائه اسناد استفاده کند.

سبحانی ضرورت استعلام فنی از بنیاد مسکن را یادآور شد و بیان کرد: هر سال ۳ تا ۴ هزار استعلام از بنیاد مسکن انجام می‌شود که ما به ازای هر استعلام ۶۰ هزار تومان دریافتی داریم که در مجموع مبالغ ما از این محل ۱۸۰ میلیون تومان خواهد بود.
وی در پایان اظهار کرد: نظارت ما در مراحل مختلف ساخت و ساز قانونی است و قطعا دهیاری‌ها نمی‌توانند وظایف متعدد نظارتی را انجام دهند و به همین دلیل ما باید در این حوزه تمام قد ورود پیدا کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیست − 17 =

فهرست