ساماندهی وضعیت پسماند در روستاها

 ساماندهی وضعیت پسماندهای روستایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اعلام نمود: ظرف یک ماه آینده، با همکاری فرمانداری و دهیاری های استان ها، وضعیت پسماندهای روستایی مجددا بررسی و نسبت به رفع آنها تصمیم گیری می شود.

مسعود امامی یگانه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند روستایی بیان کرد: با توجه به ظرفیت های گردشگری، همه شهرداری ها مستلزم هستند در راستای مدیریت پسماند شهری، برنامه ریزی و زمانبندی ارائه دهند بدین صورت که موضوع تفکیک از مبدا و تولید سوخت از زباله در دستور کار تعدادی از  شهرداری ها قرار دارد.

وی افزود: از سال گذشته نسبت به اهمیت موضوع تاکید و بحث و نظرات کارشناسان مطرح گردید و در پایان ابراز امیدواری نمودند که اقدامات موثری در راستای طرح جامع مدیریت سماند عملیاتی گردد.

امامی یگانه همچنین افزود : از ابتدای سال مسیل های موجود بصورت مداوم پاکسازی و بازگشایی می گردند تا در صورت بروز سیل خسارات به حداقل رسانده شود و از فرمانداری و دستگاه های مربوطه درخواست گردیده تا پایان سال این روند ادامه یابد.

معاون استاندار نیز در این خصوص گفت: مهم ترین راهکار برای داشتن شهری زیبا و عاری از آلودگی، ارتقای فرهنگ عمومی است که لازمه آن توجه بیش از پیش به این موضوع توسط دستگاه های ذیربط و سازمان های مردم نهاد است.  نگه داری، صیانت و حفاظت فضای خارج از خانه و محیط زیست نیز از وظایف  ما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده − 13 =

فهرست