عمران روستایی ماحصل دولت تدبیر و امید

عمران روستایی ماحصل دولت تدبیر  و امید

رضا عسگری در جلسه شورای اداری زنجان که در ورز سه شنبه برگزار شد اعلام کرد: در سال ۱۳۹۶ مبلغ ۱۴۹ میلیارد ریال و در سال ۱۳۹۷ نیز ۱۴۶ میلیارد ریال و در ۲ ماه اول سال جاری نیز ۱۹ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده به دهیاری های شهرستان زنجان پرداخت شده است و این روند نیز ادامه خواهد داشت.

وی همچنین اعلام نمود: ۸۷ درصد روستاهای شهرستان زنجان در دولت آقای روحانی به سیستم گازرسانی مجهر گردیدند و در راستای بهبود وضعیت عمرانی روستاها نیز تلاش و پیگیری انجام می شود.

عسگری، در مجموع اعتبارات سال جاری شهرستان زنجان را ۱۲۷۵ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: اعتبار مورد نیاز برای اتمام ۱۵۹ پروژه در سال جاری مصوب شده و اختصاص یافته لذا مدیران انتظار می‌رود علاوه بر اعتبارات استانی، تلاش مضاعفی برای جذب اعتبارات ملی نیز داشته باشند.

فرماندار زنجان با اشاره به عملکرد شهرستان در بخش اشتغال، گفت: از سال گذشته تا به امروز بیش از ۲۴۷ میلیارد ریال تسهیلات بصورت اشتغال فراگیر به ۱۵ پرونده پرداخت و سبب اشتغال ۲۲۲ نفر شده است.

وی بیان کرد: هفت پرونده نیز در حال بررسی و اقدام است که در صورت عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات، اشتغال ایجاد شده در این بخش در مجموع به ۵۳۹ نفر خواهد رسید.

عسگری افزود: در بخش اشتغال روستایی در مجموع بالغ بر ۳۹۰ میلیارد ریال نیز برای ۲۵۴ متقاضی پرداخت که سبب اشتغال ۶۵۵ نفر شده است.

این مسئول خاطر نشان شد: ۴۸ پرونده در دست بررسی است که در صورت تحقق آن مجموع اشتغال روستایی به ۷۷۵ شغل می‌رسد.

فرماندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان در بخش صنعت، معدن و کشاورزی، گفت: در مجموع ۹۶۸ طرح سرمایه‌گذاری با پیشرفت فیزیکی بین ۲۰ تا ۷۰ درصد در حوزه صنعت در دست اجرا است.

وی همچنین بیان کرد: سرمایه مورد نیاز این طرح‌ها ۷۳ هزار و ۱۲۶ میلیارد ریال است که با تکمیل آن‌ها بالغ بر ۲۴ هزار شغل جدید ایجاد می‌شود.

عسگری گفت: تا کنون ۸۶۳ طرح با ۲۶ هزار و ۵۷۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیز به بهره‌برداری رسیده و فعالیت رسیده است و برای ۲۲ هزار و ۲۷۹ نفر شغل ایجاد کرده و زنجان از لحاظ سرمایه‌گذاری، رتبه اول در بین شهرستان‌های استان را دارد.

وی با بیان اینکه این شهرستان دارای هشت شهرک و ناحیه صنعتی است، افزو:  از مجموع یک هزار و ۲۷۶ هکتار هکتار اراضی این شهرک‌ها ۵۷۴ هکتار به واحدهای تولیدی و صنعتی اختصاص یافته و یک هزار و پنج قرارداد نیز منعقد شده است.

وی ادامه داد: از ۷۱۳ واحد به بهره‌برداری رسیده در این شهرک‌ها ۵۹۰ واحد، فعال هستند.

فرماندار زنجان گفت: از ۱۳۸ معدن دارای پروانه ثبت و مجوز استخراج در شهرستان زنجان، ۱۱۶ معدن فعال و ۲۲ معدن به دلایل مختلف غیرفعال هستند.

وی اظهار داشت: مجموع سرمایه‌گذاری در این بخش ۱۳۳ میلیارد و ۷۳۹ میلیون ریال است که منجر به ۶۹۰ شغل شده است.

عسگری خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۶۸ هزار و ۴۰۶ هکتار زمین کشاورزی شهرستان، ۱۳۹ هزار و ۲۶۸ هکتار دیم و ۲۹ هزار و ۱۳۸ هکتار آبی است

وی افزود: ۶۷ گلخانه در شهرستان زنجان فعال بوده و سیب، مهم‌ترین محصول سردرختی بوده و در تولید عدس نیز از بخش قره‌پشتلو دارای رتبه ملی است.

فرماندار زنجان، جمعیت این شهرستان بر اساس آخرین سرشماری را ۵۲۱ هزار و ۳۰۲ نفر خواند و گفت:  از مجموع ۱۵۹ هزار و ۲۰ خانوار، ۴۳۳ هزار و ۴۷۵ نفر در شهرها و ۸۷ هزار و ۸۲۷ نفر در مناطق روستایی سکونت دارند.

وی اظهار داشت: شهرستان زنجان دارای سه شهر، سه بخش، ۱۳ دهستان و ۳۳۴ روستای ثبت شده بوده که ۲۶۳ روستا دارای سکنه است.

عسگری با اشاره هشتم مرداد، روز بزرگداشت شیخ اشراق و روز ملی زنجان، گفت: به همت مدیران و با هماهنگی‌های صورت‌گرفته، برنامه‌های هفته فرهنگی شهرستان زنجان از پنج تا ۱۱ مرداد برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 + یازده =

فهرست